Zadzwoń:

+48 603 122 055


Wyślij e-mail:

mirelahm@kinezis.com.pl

Taneczny Krąg Kobiet

Jesli jesteś KOBIETĄ...poszukującą...tęskniącą za sobą i wspólnotą kobiet... potrzebującą mądrej, karmiącej wymiany z KOBIETAMI i pobycia wśród kobiecej energii również w RUCHU NATURALNYM i TAŃCU SPONTANICZNYM .. te spotkania są DLA CIEBIE

Zapraszam do PRZESTRZENI TWORZONEJ PRZEZ KOBIETY I DLA KOBIET
Spotykamy się, aby ŚWIĘTOWAĆ SWOJĄ KOBIECOŚĆ...i wzrastać ku Pełni Siebie
Żorski Krąg spotyka się od stycznia 2017 roku - grupa otwarta

KRĄG, to PRZESTRZEŃ:
- INSPIRACJI
- WYMIANY BEZ OCENY
- UWAŻNOSCI I ZROZUMIENIA BEZ DORADZANIA
- WSPARCIA BEZ OCZEKIWANIA WDZIĘCZNOŚCI

CO SIE ZADZIEJE będzie zależało od tego, z czym przyszłyśmy, co wniesiemy do grupy, czego będziemy w danym dniu potrzebowały..będziemy otwierały sie na proces i moc płynąca z Kobiecego Kręgu.

Krąg Kobiet NIE JEST grupą terapeutyczną

CO ROBIMY?: rozmawiamy, milczymy.... śmiejemy się, płaczemy, wzruszamy...odpoczywamy, relaksujemy się, oddychamy pełną piersią i brzuchem, malujemy, rysujemy, śpiewamy, słuchamy baśni....stałą częścia spotkań jest RUCH NATURALNY i TANIEC SPONTANICZNY czyli spotkanie z sobą swoim ciałem, uczuciami a takze z ekspresją innych.
W tańcu spontanicznym nie uczymy się kroków tanecznych, nie dążymy do opanowania czy doskonalenia jakichś technik tanecznych, jesteśmy sobą.. Uwaga jest ukierunkowana na nas samych, na nasze emocje, na nasze wnętrze i jak się ono potrzebuje wyrazić w ruchu i poprzez ciało. Nie jest nam potrzebny specjalny talent do tańca, czy dobra kondycja. Każda z nas wchodzi w ruch na tyle na ile czuje, że potrzebuje i chce...na ile jest gotowa.

KRĄG TO MIEJSCE odkrywania, podnoszenia świadomości, dzielenia się swoimi talentami, swoją indywidualnością, wiedzą i doświadczeniem.
W Kręgu wspieramy się wzajemnie przez samą swoją obecność. Pomagamy sobie wzajemnie odkryć, to co w nas wyjątkowe, niepowtarzalne, piękne, ale też to, z czym nam trudno, czego w sobie nie lubimy. Tylko oświetlenie wszystkich obszarów naszej duszy, nawet tych najbardziej mrocznych, prowadzi nas do Pełni naszego człowieczeństwa, czyni nas bardziej świadomymi, pełnymi mocy twórczych .
W Kręgu inspirujemy się sobą, obdarowujemy innych sobą.
" Dzielimy się swoimi radościami po to, by je pomnożyć; swoimi ciężarami po to, by sobie ulżyć".
Uczymy sie BRANIA i DAWANIA

I PAMIĘTAJMY, ŻE:
"W kręgu nie udzielamy jednak rad, bo jest to okradanie kogoś z potencjału dochodzenia do swojego rozwiązania."
Tanna Jakubowicz-Mount

KRĄG jest symbolem niehierarchicznej struktury.
Tutaj KAŻDA Z NAS jest częścią większej całości i ją WSPÓŁTWORZY, dodając swoją niepowtarzalność.
JESTEŚMY dla siebie NASIONAMI MĄDROŚCI....

"Nasiona są nośnikami informacji, stanowią skupiska składników odżywczych. NASIONA MĄDROŚCI, które w sobie nosimy, powinny być przekazywane innym".
"Jeśli przekazuję ci swoją mądrość, a ty ją przyjmujesz, oznacza to, że w istocie była już częścią ciebie i rozpoznałaś ja jako swoją. Im więcej naszej mądrości wniesiemy do świata, tym rozleglejsze staną się jej pokłady i z tym większą łatwością inne kobiety będą mogły odnaleźć ją w sobie"
Jean Shinoda Bolen

"Prawdziwa relacyjnośc ma święty wymiar. Jest to spotkanie oparte na wzajemnym uznaniu Ja-Ty.
Dusza kłania się duszy, nie ma hierarchii"
Jean Shinoda Bolen

Droga Kobieto, Siostro...PO PROSTU PRZYJDŹ..z serca zapraszam: Mirela Hejnoł-Myśliwiec
Pomysłodawczyni formuły spotkań i Trzymająca Krąg w Żorach ...kobieta, wnuczka, córka, siostra, żona, matka...
fizjoterapeutka i psycholożka, trenerka grup, instruktorka muzycznych form ruchowych, terapeutka pracy z ciałem, certyfikowany praktyk metody Mana Lomi, autorka wielu warsztatów i projektów rozwojowych dla rodziców, kobiet i matek z dziećmi, trzymająca Krąg Kobiet i Krąg Mam, założycielka Pracowni Kinezis

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
TERMIIN: raz w miesiącu -piątek godz 18.00 - 22.00 (drzwi zamykamy o godz. 18.05....jesli wiesz, że się spóżnisz daj proszę znać) data spotkania w aktualnościach
ZGŁOSZENIE SMS 603 122 055: Potwierdź swoje uczestnictwo: Krąg Kobiet + imię i nazwisko
MIEJSCE: Pracownia Kinezis Żory-Osiny ul. Spółdzielcza 5
OPŁATA za udział w Kręgu: 50 zł

Spotkanie składa się z II części...zaczynamy w Kręgu przygotowaniem, skupieniem, wprowadzeniem ciała i umysłu w "tu i teraz", poznajemy się dzieląc się tym z czym przychodzimy. W części II tańczymy, eksplorujemy to co w nas poprzez ciało ruch relację, relaksujemy się...
W czasie spotkania jest przerwa na DROBNY POCZĘSTUNEK I HERBATĘ... proponuję, aby która może i ma ochotę, przyniosła na spotkanie coś do poczęstunku...owoce, orzechy, suszone owoce, jakies ciasto czy..."domowy chleb" :)
Spotkanie będzie na sali z pufami i karimatami do siedzenia. Obok jest kuchnia, gdzie można przygotować poczęstunek
Na salę wchodzimy bez obuwia, tańczymy boso


O mocy i potrzebie Kobiecych Kręgów Tanna Jakubowicz-Mount:
"Krąg jest świętą przestrzenią kobiet. To oznacza, że kiedy siadamy w Kręgu Uzdrawiającej Mocy, wszystkie kobiety są widziane, słyszane i mają równe prawo wyrażenia tego, co naprawdę czują i myślą. W kręgu słuchamy i mówimy z serca. Naczelną zasadą jest prawda. Ego zostaje wyrugowane, bo tu celem nie jest, żeby komuś zaimponować czy wywrzeć wrażenie. W kręgu chodzi o to, żeby naprawdę dzielić się sobą. A to ma ogromne znaczenie uzdrawiające, także łączące, tworzące więzi, wyzwalające poczucie wewnętrznej wolności. Bo w kręgu nie ma tematów tabu. I oczywiście to, o czym mówimy, w tym kręgu zostaje. Można powiedzieć, że to rodzaj grupy wsparcia, inspiracji i rozwoju. Tutaj to kobieta jest podmiotem. Tak się czuje, i zyskuje nie tylko uwagę, bezpieczeństwo, zaufanie czy szacunek, ale także wewnętrzną integralność dzięki temu, że jest w stanie przejawić wszystkie swoje trudne „kawałki”, i to jest przyjęte przez innych."

Maria Ela Lewańska
"W czasach wielkich przemian, kiedy odchodzi Era Ryb, a zaczyna się Era Wodnika, co rdzenne przekazy nazywają przejściem z Czwartego Świata Podzielenia do Piątego Świata Oświecenia i Pokoju, sprawą najwyższej wagi jest uzdrowienie pierwiastka kobiecego na Ziemi. Po tysiącleciach panowania patriarchatu, a przedtem matriarchatu, zarówno świat, jak i my wszystkie potrzebujemy powrotu do równowagi. Aby to było możliwe, najpierw musimy przywrócić swoją wewnętrzną równowagę, uzdrowić ośmieszaną, zawstydzaną, zranioną i wypartą kobiecą stronę swojej natury – swoją wewnętrzną kobietę (anima), która potrafi kierować się intuicją i przeczuciami, jest delikatna, wrażliwa i współczująca, wie, jak troszczyć się i opiekować, odżywiać, wspierać i uzdrawiać. Powinnyśmy uszanować to, że taka jest, dać jej godne miejsce w sobie. Dopiero kiedy zaakceptujemy i pokochamy wrażliwą część siebie, będziemy mogły z otwartym sercem i używając męskiej strony swojej natury (animus), działać, tworząc świat pełen miłości i piękna, pokoju i harmonijnych związków."

Jamie Sams
"Tak jak kamień wrzucony do wody, tak każdy człowiek wytwarza w swoim życiu fale i kręgi na wodzie /.../. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialna/y za to, co wkładasz do swego kręgu i o tym, że twój krąg styka się z innymi. Żyj w taki sposób, by pokój pochodzący z twego kręgu, przenikał do innych z całym swoim błogosławieństwem. Kręgi pochodzące ze złości lub zawiści promieniować będą te uczucia na inne kręgi. Jesteś za to odpowiedzialna/y. Promieniujemy te uczucia, myśli, które nosimy w środku; nie ma znaczenia, czy je wypowiadamy, czy nie. Cokolwiek się dzieje wewnątrz nas – rozchodzi się na cały świat, przekazując bądź piękno, bądź niepokój innym kręgom życia".

 

wróć
Indywidualne podejście do każdej osoby.

Pracownia Kinezis, ul. Spółdzielcza 5/1, 44-240 Żory

+48 603 122 055 mirelahm@kinezis.com.pl Zapytaj ONLINE!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.