Zadzwoń:

+48 603 122 055


Wyślij e-mail:

mirelahm@kinezis.com.pl

Ćwiczenia i taniec dla kobiet w ciąży

„Poród to wyjątkowa chwila - przygotuj się do niej jak najlepiej”

Zajęcia te, to wyjątkowe połączenie zalet tańca (m. in. salsa, Hula, Tańce w Kręgu, taniec spontniczny) i specjalnie dobranych ćwiczeń świadomości ciała inspirowanych metodą Alexandra, M. Feldenkreisa, ruchem naturalnym.

"Dość znamienne dla kultury zachodniej jest przekonanie, ze rodzenie dziecka jest niebezpieczne i bolesne. Strach i napięcie spowodowane takim podejściem hamują akcję porodową. Wykonując ćwiczenia świadomości ciała, kobiety zaczynają nabierać zaufania do siebie i pewności, że są zdolne urodzić dziecko. Odkrywają jakieś instynktowne poczucie siebie, które jest bardzo istotne w trakcie porodu, pozwalając postepować akcji porodowej" Brita Forrstrom, Mel Hampson "Techniki Alexandra w czasie ciąży i porodu"

Cotygodniowe spotkania DLA KOBIET W CIĄŻY o charakterze warsztatowym przygotowującym do świadomego porodu (praca z ciałem i emocjami, ćwiczenia świadomości ciała, taniec).

Te spotkania to równiez specyficzna grupa wsparcia dla kobiet czyli KOBIECY KRĄG, na którym jest przestrzen na RELACJĘ, wymianę doświadczeń, podzielenie się swoimi wątpliwościmi, uczuciami...
TO CZAS aby zaczerpnąc od innych kobiet.
Krąg to miejsce, w którym poszukujemy żeńskiej energii, jej mocy i mądrości, a pomagać nam w tym będą: TANIEC, MUZYKA, ŚWIADOMY RUCH i ODDECH i RUCH NATURALNY inspirowany metodą Feldenkraisa, techniką Alexandra oraz naturalnym ruchem niemowląt.
Po zajęciach pracy z ciałem jest czas na WSPÓLNE NAPICIE SIĘ HERBATY i kobiece rozmowy :) zarezerwuj sobie więc wiecej czasu 

DLACZEGO TANIEC?
W tańcu bierze udział całe ciało: stopy mają mocny kontakt z ziemią, biodra kołysząc się swobodnie pozwalają płynąć energii. Istotą tańca specjalnie przygotowanego dla kobiet w ciąży jest przede wszystkim kołysanie biodrami, które wpływa na głębokie rozluźnienie mięśni dna miednicy oraz kręgosłupa, co istotnie wpływa na profilaktykę bólów kręgosłupa, poprawia krążenie krwi, a więc i dotlenienie Maleństwa w łonie mamy.
TANIEC:
doskonale wpływa na całe ciało i psychikę
poprawia koordynację i grację ruchów
rozluźnia i odpręża
usprawnia oddychanie i krążenie
przywraca RADOŚĆ BYCIA W SWOIM CIELE
pomaga zredukować stres i zbędne napięcie zarówno te fizyczne jak i psychiczne

DLCZEGO RUCH NATURALNY?
Ponieważ szanuje Twoja indywidualność.... daje Ci szansę odkryć wlasne blokady, a dzięki nim funkcjonalne sposoby poruszania się.
Ćwiczysz WE WŁASNYM TEMPIE I ZAKRESIE. Po prostu delektujesz się ruchem poszukujac łagodności i swobody w ruchu.
Świadomość oddechu, szacunek do swojego ciała i jego potrzeb pozwoli Ci dotrzeć do swojej siły i MĄDROSCI CIAŁA, która będzie dla Ciebie dużym wsparciem PODCZAS PORODU.
Uważny, powolny ruch i ćwiczenia świadomości ciała to również świetna okazja do budowania UCZUCIOWEJ WIĘZI Z DZIECKIEM już na etapie ciąży.

DZIĘKI TYM ĆWICZENIOM:
odkryjesz nowe, bardziej funkcjonalne sposoby poruszania się
nauczysz się efektywnie oddychać, dzięki czemu lepiej dotlenisz siebie i dziecko
nauczysz się rozpoznawać i uwalniać zbędne napięcia
stworzysz nową "MAPĘ swojego CIAŁA i RUCHU"
poznasz techniki odprężania się i relaksacji
doświadczysz pozycji wertykalnych ułatwiających poród
pogłębisz kontakt z sobą i swoim dzieckiem
odpoczniesz :))

ĆWICZENIA W CIĄŻY

Ciąża jest wspaniałym momentem do rozpoczęcia ćwiczeń.
Już po paru sesjach kobiety zauważają, jak wiele radości daje im aktywność fizyczna dostosowana do ich stanu, jak je uspokaja i odpręża.
Mimo wzrostu wagi ciała i zmiany sylwetki, wiele ćwiczeń, w szczególności tych rozciągających, przychodzi im nawet z większą łatwością niż przed ciążą. Dzieje się to za sprawą hormonu zwanego relaksyną, który powoduje rozluźnienie więzadeł i stawów.

CZY ĆWICZENIA w CIĄŻY WPŁYWAJĄ NA PORÓD?

Tak, ponieważ jednym z rezultatów ćwiczeń świadomości ciała jest:
większy kontakt z własnym ciałem
umiejętność świadomego oddychania
umiejętność rozluźniania napiętych części ciała

Zdobycie tych umiejętności pomaga kobiecie podczas porodu:
w radzeniu sobie ze skurczami
w panowaniu nad oddechem
w efektywnym wykorzystywaniu przerw między skurczami

Kobiety, które systematycznie ćwiczą podczas ciąży łatwiej i bardziej świadomie przechodzą poród i szybciej powracają do dobrej formy po porodzie.

RELAKS I WIZUALIZACJA w ciąży:
Wiele kobiet odczuwa w ciąży potrzebę wewnętrznego wyciszenia i odprężenia. Jednak umiejętność uspokajania się, odzyskiwania równowagi i rozluźniania napiętych mięśni nie przychodzi sama. Opanowanie jej wymaga czasu i cierpliwości i jest równie ważna, jak nauka oddychania. Przydaje się podczas ciąży, porodu, a także po porodzie.

Relaks uzyskuje się poprzez przybieranie różnych pozycji, najczęściej leżącą lub półsiedzącą na worku sako oraz świadome oddychanie i koncentrację na odczuciach płynących z ciała.

Wizualizacja to wykorzystanie wyobraźni i jej wpływu na procesy fizjologiczne. Pomaga w budowaniu uczuciowej więzi z dzieckiem już na etapie ciąży (haptonomia).

PROWADZĄCA: Mirela Hejnoł-Myśliwiec - psycholożka, fizjoterapeutka, instruktorka muzycznych form ruchowych, trener rozwoju osobistego, praktyk Mana Lomi

SPOTKANIA TE, TO MÓJ AUTORSKI PROJEKT, który jest owocem ponad 20 letniej pracy z kobietami oraz osobistymi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem.
Jestem mamą trójki wspaniałych dzieci urodzonych naturalnie :))
Osobiste pasje związane z tańcem i muzyką oraz zainteresowania Rozwojową Pracą z Ciałem, a także udział w licznych warsztatach i szkoleniach dają mi okazję do eksplorowania siebie i odkrywania indywidualnego warsztatu pracy, którym z pasją dzielę się z innymi.
Od 11 lat przygotowuję pary do porodu i rodzicielstwa poprzez autorskie warsztaty "Moc narodzin" ("szkoła rodzenia") i "Kobiecośc zanurzona w porodzie".
Prowadzę grupy wsparcia dla mam z małymi dziećmi ("Mamy w Kręgu" ) oraz konsultacje dla rodziców małych dzieci (fizjoterapia dziecka, wsparcie psychologiczne)

wróć
Indywidualne podejście do każdej osoby.

Pracownia Kinezis, ul. Spółdzielcza 5/1, 44-240 Żory

+48 603 122 055 mirelahm@kinezis.com.pl Zapytaj ONLINE!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.