Zadzwoń:

+48 603 122 055


Wyślij e-mail:

mirelahm@kinezis.com.pl

wykorzystaj nasze doświadczenie

Sprawdź naszą ofertę

Aktualności

Wieczorne spotkanie z relaksacyjnym muzykowaniem 29.03

koncert muzykoterapeutyczny i śpiew

 Muzykoterapia jako PROFILAKTYKA ZDROWIA.
Zapraszamy na wyjątkowy koncert: muzyka, relaksacja, śpiew z elementami arteterapii.
Po raz kolejny rozpoczynamy w Pracowni Kinezis nietuzinkowy projekt muzyczno-relaksacyjny, tym razem nowością będzie śpiew, do którego włączenia się, na zakończenie spotkania, zapraszamy również chętnych uczestników.
Spotkanie poprowadzą oraz grać i śpiewać będą Hania i Marcin z Sound Of Mandala.

Muzykoterapeutyczny koncert relaksacyjny jest innowacyjnym podejściem do muzykoterapii, ponieważ łączy w sobie dźwięki instrumentów klasycznych tj.: gitara akustyczna i pianino z dźwiękami instrumentów etnicznych tj.: gongi, misy dźwiękowe, bębny z różnych stron świata, sansula, dzwonki koshi oraz wiele innych, a także śpiewem.

To, co wyróżnia go od innych koncertów relaksacyjnych, to właśnie ŚPIEW Marcina i Hani, jak również możliwość dołączenia do nich przez uczestników.
Muzykoterapia jest skutecznym i wartościowym narzędziem do radzenia sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami, ponieważ pomaga uświadomić je sobie i skonfrontować się z nimi.
Jednym z założeń MUZYKOTERAPII HOLISTYCZNEJ jest dotarcie do uczuć, kontakt z własnym potencjałem, a także jak dowodzi Even Ruud - norweski psycholog i profesor wydziału muzykologii na Uniwersytecie w Oslo - możliwość wyrażenia własnej tożsamości poprzez muzykę.
Odpowiednia struktura koncertu pomaga w konfrontowaniu się z trudnymi emocjami lub sytuacjami a następnie poprzez przyjemne dźwięki, intonacje, świadomy oddech - ukojenie umysłu i ciała.

Każdy instrument wykorzystywany podczas koncertu pełni swoją określoną rolę, dzięki czemu muzyczny odbiór całości koncertu przybiera wymiar nie tylko estetyczny i interesujący, ale przede wszystkim osiąga docelowy efekt muzykoterapeutyczny.

????To trwające ok. 60 minut wydarzenie muzyczne, podczas którego uczestnicy najczęściej przyjmują pozycję leżącą lub każdą wygodną dla siebie.
Do dyspozycji uczestników są maty, również koce i poduszki.
Można również przynieść swoje :)

????Jak się przygotować ?
Dobrze przyjść 10 minut wcześniej by zdążyć się zresetować przed rozpoczęciem sesji oraz zabierz ze sobą butelkę wody.
Podczas sesji koncertowej najlepiej przyjąć pozycję leżącą lub taką w jakiej będziesz się czuł/a najlepiej.

????Przeciwwskazania:
-Kobiety w ciąży (pierwszy trymestr) - jeżeli nie uczestniczyłaś wcześniej w żadnych sesjach relaksacyjnych z dźwiękiem;
-Rozruszniki serca;
-Silne stany maniakalno-depresyjne.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Termin: 01.02 piątek godz. 18.45
Miejsce: Pracownia Kinezis Żory ul. Spółdzielcza 5
ZAPISY sms: 603 122 055 o treści: "Wieczorne muzykowanie" + imię i nazwisko. Wysyłamy potwierdzenie zwrotne zgłoszenia.
Kameralna grupa. Ograniczona liczba miejsc, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt: 30 zł, płatne przed koncertem.

????Projekt Sound of Mandala - Marcin i Hanna Czyż
Nasze działania koncentrują się przede wszystkim na relaksacyjnym i terapeutycznym aspekcie muzyki. Łączymy wiedzę z zakresu muzykoterapii z umiejętnościami muzycznymi i aranżacyjnymi. Dzięki temu nasze koncerty, warsztaty i spotkania muzyczne charakteryzują się najwyższą jakością muzyczną i terapeutyczną.
Wprowadzenie, w formie medytacji przygotowuje Hanna Czyż w oparciu o wiedzę arteterapeutyczną, kulturowe znaczenie kolorów, liczb a także symboli.
Aranżacja muzyczna, oraz własne, autorskie utwory skomponowane przez Marcina Czyż stanowią podstawę każdego spotkania i czynią je wyróżniającym pośród innych koncertów

wróć
Indywidualne podejście do każdej osoby.

Pracownia Kinezis, ul. Spółdzielcza 5/1, 44-240 Żory

+48 603 122 055 mirelahm@kinezis.com.pl Zapytaj ONLINE!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.